poniedziałek, 23 czerwca 2014

Mistrzostwa Swiata 2014 Dzień 12

Holandia 2-0 Chile
Pierwsza rzecz - sędzia z Gambii był do niczego. Kolejny niewidomy na boisku. :/ Przez bardzo długi czas Holandia grała tak sobie. Myślałem, że to przez te stroje, które debiutowały na tym Mundialu. Roben miał co prawda 2 sytuacje w I połowie, ale nie wykorzystał ich. Rozumiem też potrzebę oszczędzania van Persiego ale Lens był do niczego. Ani szybki, ani zwinny, nie potrafiący przejść obrońców czy celnie kopnąć na bramkę. W połączeniu z ciągle słabym Sneijderem atak pomarańczowych był do niczego.

Chile atakowało i w pierwszej i w drugiej połowie. Ale albo byli nieskuteczni, albo sędzia pomagał faworytom. W końcu Van Gaal zdjął Sneijdera i od razu były efekty. Rzut wolny, Faar wyskakuje i strzela główką bramkę. I było wszystko super, sędzia mógł kończyć spotkanie. Ale niestety Roben się obudził, zrobił samodzielną niemal kontrę, podał Depayowi i było 2-0, przez co zamiast dwóch zainkasowałem 1 punkt za mecz. :(

Hiszpania 3-0 Australia
Samego meczu nie widziałem, więc krótko. Stroje Hiszpanów były genialne. Powinni grać w tych bordowych, ale założyli stonowaną, żałobną czerń. Bardzo stosowne podsumowanie ich występów na tym Mundialu. Kto strzelił pierwszą bramkę? Oczywiście Villa, którego zabrakło w meczu z Chile. Następne dwa strzelili inni rezerwowi - Torres i Mata. Pięknie k@#&* pięknie. Ten Mundial w wykonaniu Hiszpanii jakże podobny był do polskiej Korei. :) Hiszpanie też przegrali jedno spotkanie 4 bramkami, drugie dwoma, a w ostatnim wprowadzeni rezerwowi strzelili trzy gole. Jaka piękna tragedia. :)

Meksyk 3-1 Chorwacja
Dla mnie mecz nerwów, bo chciałbym by wygrała Chorwacja. Musi więc coś strzelić. Ale nie jest to łatwe, bo Meksyk gra równie dobrze. I raz on, raz Europejczycy przeważają, jest masa emocji i nic nie pada. Końcówki palców sobie poodgryzam. Niby Meksyk przeważa ale Chorwacja też coś tam, coś tam. Jeszcze nie wszystko stracone. Sędzia znowu źle gwiżdże.

Niestety, wszystko się zawaliło w drugiej połowie. Trzymała się Chorwacja do tej 72 minuty, ale niestety było widać, że Meksyk przeważa coraz bardziej. Jeden róg, Marquez źle pokryty i 1-0. potem kontra, 2-0 i Chorwacja się całkiem posypała. 3 bramka i czerwona kartka to już tylko dożynanie watahy. :( Bramka honorowa dla Chorwacji nie odwróciła obrazu klęski. Europa jest w odwrocie i to baaardzo dużym. :(

Brazylia 4-1 Kamerun.
Może Nejmar wszystko udaje i ma denerwujący sposób bycia. Ale 2 gole strzelił, doprowadził do prowadzenia swoją drużynę i Brazylia wysoko wygrała. Ja zainkasowałem 2 punkty.

Cztery mecze, 4 punkty :/ i tylko 33 w sumie. Typy na dziś to:
Włochy - Urugwaj 1-1
Anglia - Kostaryka 1-0
Japonia - Kolumbia 1-2
Grecja - WKS 0-1