środa, 28 sierpnia 2013

Nienawidzę Legii

AAAAAA! Nienawidzę Legii Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego?
Dlaczego zawsze pada na nas?

Człowiek złościł się gdy Legia znowu została mistrzem Polski. Bo jak historia po 1995 roku pokazywała, w większości przypadków nie nadają się do rozgrywek europejskich. Dobra - mieli 2 ładne występy w LE. Zginęły jednak one IMHO w morzu upokarzających klęsk przez pozostałe lata. Ale nie o to chodzi! Liczy się tylko i wyłącznie Liga Mistrzów a LE to malutka nagroda pocieszenia a nie równoważnik. A ledwo się mecz ze Stievą skończył już jak gupi piłkarze i trener mówią, że "Mamy za to LE i tam dopiero pokażemy co potrafimy". No żyłka w głowie pęka mi od razu jak to słyszę. Guzik pokażecie bo jesteście tą beznadziejną Legią!

Do tej pory eliminacje szły wojskowym tak sobie. Z Molde przeszli ledwo-ledwo, o słabych fragmentach spotkań z New Saints nie wspominając. Ale było-minęło. Należało się skupić na Rumunach. Ja widziałem, że trzeba podwoić wysiłki. Że nie można zagrać tak jak z Molde, że tym razem to nie przejdzie. A trener Urban oczywiście tego nie widział. Cudem wywalczył korzystny remis w Bukareszcie, więc "oszczędzi" niektórych piłkarzy w meczu ligowym. Przegra z Lechią, ale zremisuje 0-0 ze Stieva i przejdzie dalej. Założę się, że taki był jego plan. Ale oczywiście się nie udał. Wszyscy o tym wiedzieli poza Urbanem i jego zawodnikami. I to mnie najbardziej wkurza od lat.
Dodany obrazek

Jak można próbować od początku, przez 90 minut, murować bramkę? I to z takim przeciwnikiem jak Stieva?! To nie jest Zawisza Bydgoszcz panie Urban!! I ciągle powtarzam, że polskie kluby to nie Włochy. My nie potrafimy zagrać catennacio. Nigdy nie potrafiliśmy i prawdopodobnie nigdy nie będziemy tego umieli. Czy dlatego, że Boniek grał w Juve kilka lat, teraz wszyscy trenerzy w Ekstraklasie chcą powtórzyć jego sukcesy? Nie da się! I po 10 minutach grania na remis 0-0 Legia przegrywa 0-2 i jest po meczu. I mniejsza z tym, że nie uznali nam prawidłowo strzelonej bramki. Bo żaden scenariusz nie zakładał przegrywania 0-2 na dzień dobry. A potem drugi klasyczny błąd - żadnych zmian przez bardzo długi czas. Dlaczego?? Ja tego nie rozumiem. Dobra - mamy w składzie samych patałachów. Ale wszyscy ci powiedzą, że wypoczęty patałach jest lepszy od zmęczonego po godzinie gry. I jak trzeba strzelić jeszcze 2 bramki, to od razu od 2 połowy się coś zmienia. Przecież to elementarne i logiczne! A jeszcze ten Kuciak mówiący, że "Zabrakło im czasu". 80 minut to mało czasu!? W piłce to wieczność.

Zadufanie w sobie, indolencja, braki w wyszkoleniu, słabość kondycyjna, brak techniki - to po stronie większości piłkarzy. Brak planu, wizji i mądrych, odważnych decyzji po stronie trenera Urbana. Nie da się wejść do Ligi Mistrzów na polskie "Jakoś to będzie" i "Kopnij, ja dobiegnę"

I proszę mi nie mówić, że Stieva Bukareszt to był mocny, silny, świetny klub, z którym nie dało się wygrać. Tak nie było, bo gdyby Rumuni byli dobrzy, to już w Bukareszcie natłukliby słabej Legii. Mieli sporo okazji. A jeśli nie potrafili ich wykorzystać, to znaczy, że byli do ogrania. Taka Sevilla pokazała swoją moc, strzelając osłabionemu Śląskowi od razu 3 kolejne bramki. Stieva nie. Ba nawet we wczorajszym meczu po 2 golach się cofnęli. Bo co się będą przemęczać ze słabymi Polakami. Wiadomo, że ci nie wykorzystają tego ruchu, anie nie mają tak dobrego ataku by przełamać obronę. Jakby 2 gol dla nas padł w 46 minucie A NIE W DOPIERO W 90, to byłaby inna rozmowa. A tak kompletnie zawiedli i piłkarze i trener i gupi kibole odpalający race.

To nie biednych polonistów "fani" powinni szukać po Łomiankach, a siąść i sami się natłuc po tych durnych łbach. A potem swoich piłkarzy i trenera, bo widać, że Rzeźniczak zapomniał już od plaskacza od Starucha. Dodany obrazek A potem znowu siebie, potem piłkarzy i tak na przemian aż do skutku! Dodany obrazek
Naprawdę - bardziej podobał mi się Śląsk który dzielnie walczył przez godzinę i poległ dopiero po czerwonej kartce. Oni nie dali sobie na dzień dobry wbić 2 bramek. Kabaret Moralnego Niepokoju miał rację co do Wisły i Legii. I po 10 latach NIC się nie zmieniło.

Najsmutniejsze jest oczywiście to, że konkurencyjny Lech również zagrał dno i 10 metrów mułu, przegrywając z jeszcze niżej notowanym przeciwnikiem niż Stieva. Bryndza na rynku piłkarskim. Nie wiem po co ja się jeszcze tą piłką interesuje. Na razie sensu w tym nie ma za grosz. Znowu jestem rozgoryczony, zły, smutny i przybity, jak w zeszłym roku po meczu Polska-Czechy. Nie wiem czy kiedykolwiek wrócimy do piłkarskiego raju. Ale póki Legia się nie odkupi w moich oczach - nienawidzę jej z całego serca. Są do niczego jak ich koledzy z Wisły Kraków. "Jakby mnie dopuścili na długość ręki to bym..." Banda żelowanych gwiazdeczek z niepełnosprytnym trenerem.

Nazywajcie mnie koniunkturalistą i fałszywcem, który jest fanem tylko jeśli klub odnosi sukcesy. Proszę bardzo. Ale ja nie mogę przejść do porządku dziennego nad takimi wielbłądami które popełnili tzw piłkarze i sz. p. trener drużyny. Sorry, naprawdę IMHO to Śląsk zasłużył na szacunek mimo wysokiej przegranej. Legia tylko na drwiny.

I jeszcze znowu te takie i owakie media podkręcały atmosferę i pompowały balonik. Ten Kraśko w wiadomościach spod stadionu Legii z tym swoim gupim uśmieszkiem. Takie coś również nie pomaga! Róbcie takie reportaże PO awansie. Inaczej zapeszacie i to już któryś raz z kolei. Ja wiem, że igrzyska (gdy nie ma chleba) dobrze się sprzedają. Ale przyczyniacie się do tych niepowodzeń podkręcając temperaturę i presję. Gorzej - legioniści i Urban chyba uwierzyli w tą propagandę, że wystarczy im wyjść na boisko, pobiegać 90 minut i są w LM. I to się zemściło! Dlatego jako, że jestem dziś wściekły na cały świat - dziennikarze też są winni i też należy im się solidny plaskacz i kopniak w tyłek.